Jdi na obsah Jdi na menu

ObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazek

Ohlédnutí za Majálesem v lodžii

Obrazek

Jičín / Sedličky - /AKTUALIZOVÁNA FOTOGALERIE/ Již počtvrté se minulý pátek mladí hudební umělci prezentovali pod názvem Majáles.

MOROKWENG vystřídali jičínští veteráni BLUDY. Pořadatel Miki se musel vypořádat s nepřízní počasí a problémy s elektřinou. Výpadek proudu způsobil zpoždění o více jak hodinu. Ani větrné poryvy však neodradily příznivce podzemní rockové scény, aby pod pódiem nepodpořili první vlaštovku POST-PUBESCENTOS.

Bigbítová kapela v čele s rapujícím Markem Vondrákem rozehřála publikum s hláškami jako “Vítej, vítej, jsi náš přítel.” Jejich koncertní set byl mnohem lepší než v loňském roce a celkově hudba vyzněla pohodově a uvolněně. Dali vzpomenout na svou předešlou práci pod názvem RIBOFISH, případně předvedli cover verzi songu od kapely BEATSCREAM.

Se zkrácenou sestavou je vystřídali BLUDY, hrající svou hudbu již třináct let. Na svém kontě mají čtyři desky včetně zbrusu nové “Noční můry”, ze které zahráli několik pecek, a různá vítězství v hudebních soutěžích, přesto zůstávají věrni jičínskému okresu. První polovina setu se spoléhala na osvědčené hity, zatímco v druhé nastal čas pro experimentování. Psychedelické pasáže, vesmírný ruch zpětné vazby z kytary, introvertní texty a afektovaný zpěv Jany Martínkové.

Do světa vypustili nikdy předtím nehranou novinku “Igelity”, která vzbudila nemalý zájem v řadách kolegů-hudebníků, podobně jako závěrečná senzace “Mraky maličkostí”, která definitivně odehnala déšť.

Následující rockové trio METRO s vynikajícím bubeníkem Romanem Sklenářem, který aktuálně sedí za soupravou u známé české skupiny READY KIRKEN, nasadilo rychlejší a tvrdší tempo. Většina nových věcí oproti loňsku zahrála a pouze jedna, závěrečná, zůstala nedotčeným evergreenem koncertů. Z původně plánovaného pop-rocku se chlapci soustřeďují na rozpálení lidí na parketu a ukazují také odlišné postupy jako například změny tempa či jemné záseky tolik podobné metalcoru. Kytarového mága Matěje Čejchana skvěle doplňoval Josef Křeček na baskytaře. Stěží šlo uvěřit, že takovou energii na jevišti způsobují pouze tři lidé.

Když se setmělo, nastoupila alternativní crossoverová banda KILLERPANDA, které částečně vypomáhá jako pátý člen Hynek Dvořáček, zpěvák následující SATIRY REGULY a grindového uragánu AMOCLEN, a kde bubeníkem je pořadatel letošního ročníku Miki. Zazněly skladby z jediného dema, jež se rozhodli členové zadarmo rozdat každému, kdo o to požádal. Více jak dvě stovky lidí přihlížely snaze kapely udržet nastolené tempo. Stoupající hladina alkoholu v krvi způsobila pod pódiem doslova neudržitelnou mačkanici a přítomní tancující v několika případech neměli ani potuchy, na co že se to vlastně pohybují.

Na závěr vystoupila již zmíněná hardcorově-ironická formace SATIRA REGULA. Z jejich představení bohužel není reportáž k dispozici. Michal Petrgál

ObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazek

Bigbít či nebýt HOGO

Třtěnice - V sobotu v půli června si daly ve Třtěnici dostaveníčko rockové kapely, aby pomohly dobré věci. Nejenom dobrá myšlenka, ale i dobrá hudba.

Většina kapel byla z Jičínska a úroveň jejich vystoupení byla opravdu velmi dobrá. Je pryč doba, kdy jediným exportním zbožím v tvrdé muzice z našeho okresu byla skupina Hogo (na snímcích), ale nicméně tito rockoví bardi jsou stále někde napřed, a i když většina hudebníků se snažila dokázat, jak jsou dobří, a oni jsou, tak Hogo svoji lehkostí bytí na pódiu dávali jednoznačně najevo, že toto už mají dávno za sebou. Není jim cizí nadsázka, dělat si legraci sami ze sebe a přitom se strojovou přesností perfektně šlapající rytmiky jen jakoby nic předvádět příval hudby, ze které je cítit radost a pohoda.

Akorát té nadsázky bylo možná až příliš v textech. Přeci jenom skladby jako Sežrali jsme pejska, Akne, Přežvejknul jsem kočičku a podobné jdou opravdu dost po hraně.

Jenomže se stačí podívat na pódium, jak tihle tři rockeři jsou celou dobu koncertu v akci – pohybová show byla opravdu skvělá, a vše jim náhle věříte a odpustíte. Nevím, jestli ještě platí, že Hogo hraje dřevorubecký rock, jak to prezentovali dříve, ale rozhodně platí, že tři v bigbítu neznamená méně. Alespoň v tomto případě.  
(vl)

Obrazek

Bigbít či nebýt 2008

 A další, ještě radostnější zpráva jest, že páně Kudrnáč se nad námi smiloval a zasadil nás zpět do seznamu účinkujících na festivalu Bigbít či nebýt, čímž jsme mu kolem celé pravé nohy zavázáni!!!

skupina Metro

ObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazek

Koncert Romana Tomeše KD Semily

Na 23.května od 12.15 hod. je pro třídy 1., 2. ročník
a primu až sextu v KC Golf Semily připraven již dvakrát odložený koncert Romana Tomeše (začátek představení ve 12.15 hod.). Roman Tomeš je posluchačem Konzervatoře Jaroslava Ježka v Praze. Před 3 lety hrál v muzikálu P.Dostála
a R.Pogody „Výtečníci“, kde ztvárnil hlavní roli. Hudbě se věnuje od útlého věku, vydal CD „Sen na dosah“ (převzaté sklady R.Williamse, E.Claptona atd.), skládá vlastní skladby společně s Pavlem Hrdinou (našim studentům známý z jičínské skupiny Allegro, která hraje např. pravidelně na našich plesech absolventů a pro taneční kurzy). Videoklip R. Tomeše „Find
a way“ vyhrál v české hitparádě a Roman byl následně hostem hudební televize Óčko. Koncert je složen ze současných hitů české a světové popmusic, nebudou chybět ukázky z připravovaného alba. Program bude prokládán videoprojekcí, při které se diváci dozví informace ze zákulisí natáčení videoklipů, a bude doprovázen bohatou světlenou show. Představení mělo velký úspěch u jičínských škol, nabízíme ho tedy i našim studentům. Pořadu se zúčastní také vybrané ročníky ZŠ I.Olbrachta a ZŠ Dr.F.L.Riegra. Vstupné činí 30,- Kč. (VOJ)

Obrazek

ObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazek

Staré Místo slavilo 680. výročí obce 1. září 2007

Staré Místo v sobotu oslavilo 680. výročí první písemné zmínky o obci, do které se sjela řada rodáků a přátel. Při té příležitosti jičínský kaplan požehnal novému praporu a znaku, jejichž podobu si letos obec nechala navrhnout od heraldiků. Celodenní program, jehož se zúčastnili například senátor Jiří Liška a náměstek hejtmana Petr Kuřík, nabídl řadu hudebních a tanečních vystoupení. Organizátoři pozvali do Starého Místa skupinu Maxim Turbulenc či pěvecký sbor Velišský slvíček.

 

Obrazek

ObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazek

Rockový festival ve Třtěnicích 30. června 2007

Poslední červnovou sobotu se v přírodním krytém areálu ve Třtěnicích uskutečnil benefiční rockový festival amaterských kapel z Jičínska, který uspořádalo občanské sdružení Bigbít či nebýt. Třem stovkám návštěvníků se představilo čtrnáct kapel, z nichž některé na velkém pódiu vystupovaly poprvé. Drtivá většina účinkujících si pak prvně zahrála na vysoce kvalitním ozvučení. o které se postaral zvukař Pepa Lešák. Světelnou show, která neměla v historii třtěnických akcí obdoby, připravil Libor Bukovinský. Výtěžek z akce ve výši 25 tisíc korun věnuje občanské sdružení Bigbít či nebýt jičínskému stacionáři Kamarád.

Obrazek

.

ObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazek